Jarný poznávací pobyt

Počas jarných prázdnin sme sa rozhodli trošku odbremeniť rodičov a vziať ich deti na dvojdňový výlet. V dňoch 6. - 7.3.2017 sme si užívali v okolí Tatier a Červeného Kláštora.

Brodili sme sa snehom vo Vysokých Tatrách cestou na Popradské pleso, keď už vo Valalikoch po snehu nebolo ani stopy. Vyšiel nám typický horský slnečný deň predovšetkým cestou nahor. Mohli sme si vychutnať pohľad na majestátne štíty našich hôr a počas odmäku nás stromy počastovali trochou zo svojich snehových čiapočiek. Cestou späť, akoby sa s nami zasnežené pleso lúčilo, zašli aj slnečné lúče a začalo jemne snežiť. Po vyčerpávajúcej túre, ktorú naši žiaci druhého, tretieho, štvrtého a siedmeho ročníka absolvovali s obrovskou dávkou entuziazmu, sme sa posilnili chutným obedom pod Štrbským plesom a presunuli sa do čarovnej dedinky Zálesie, kde sme vo veľmi príjemných priestoroch penziónu Zálesanka strávili večer plný smiechu a hier. Počas noci sme načerpali sily do ďalšieho dňa. Skoro ráno sme sa vydali na prechádzku popri rieke Dunajec. Vkročili sme dokonca i na malú chvíľu na Poľskú stranu Tatier. Odtiaľ sme sa presunuli do Červeného Kláštora. Obohatili sme sa teda nielen na tele a duchu, ale i vedomostne. Žiaľ, výlet vyplnený novými zážitkami a vedomosťami skončil veľmi rýchlo a my sme sa ponáhľali v ústrety už nedočkavým rodičom.

Autor: Mgr. Lenka Pilipová, PaedDr. Lucia Lešková

Pondelok, 06 Marec 2017 17:58