Týždeň detských radostí 2016/2017

Škola je pre nás nielen miestom, kde získavame vzdelanie, ale aj priestorom, v ktorom si nachádzame priateľov a známych. Takými priateľmi sú pre nás už niekoľko rokov aj žiaci a učitelia z našich partnerských škôl z Čiech a Koštian nad Turcom.

Tento rok, od 29.5.2017 do 2.6.2017, bola skupina desiatich žiakov našej školy v sprievode Mgr. Martiny Kajatýovej a PaedDr. Lucie Leškovej pozvaná na spoločné stretnutie, ktoré sa konalo v Košťanoch nad Turcom pri Martine. Boli vybraní žiaci, ktorí sa významným spôsobom pričinili o šírenie dobrého mena našej školy prostredníctvom reprezentácie na športových alebo vedomostných súťažiach.

Počas pobytu sme navštívili obec Necpaly, historicky významné mesto Kremnicu - jej mincovňu a tamojší hrad. Pozreli sme sa do banského podzemia, počas turistickej vychádzky sme prešli Martinské hole, viezli sme sa úvraťovou železnicou vo Vychylovke a spoznali aj blízky skanzen, či raritu - slovenský orloj v Starej Bystrici. Mali sme možnosť objaviť zákutia Žiliny a mesta Martin, kde sme si pozreli expozíciu v Múzeu Andreja Kmeťa.

Naši žiaci získali nezabudnuteľné zážitky, nových kamarátov a prežili krásny týždeň naplnený rôznymi ďalšími, doteraz nepoznanými, aktivitami.

Na konci týždňa pri odchode sme vyronili aj slzy, ale už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutie o rok v Čechách.

Autor: Mgr. Martina Kajatýová

Pondelok, 29 Máj 2017 15:10