Školský výlet - Kapušiansky hrad

Ako zakončenie tohto školského roku sa tri triedy - 7.A, 7.B a 6.B rozhodli, že pôjdu na Kapušiansky hrad.


Tento výlet sa konal v utorok 27.6.2017. Počasie bolo naozaj krásne, síco bolo teplo, ale dalo sa to vydržať. Všetci sa na hrad tešili, aj keď málokto bol nadšený z toho kopca, na ktorom ten hrad stál. Stúpanie hore bolo náročné, ale každý to našťastie zvládol. Ten pocit, ktorý nastal hneď, keď sme v blízkosti uvideli hrad, bol na nezaplatenie. Celý hrad bol zaujímavý, ale myslím si, že veľa spolužiakov, vrátane mňa, zaujala hlavne výhliaková veža. Keď sme sa na ňu vybrali, hneď ako prvé nás zastihli strmé schody, ktorých som sa strašne bála. Ale nakoniec som do dokázala. Výhľad z veže bol nádherný. Naozaj to stálo za to. Zostup z vyhliadkovej veže bol ešte horší. Chvíľu sme sa ešte poobzerali po hrade a pomaly sme zostupovali dole z kopca. To už bolo samozrejme jednoduchšie. V reštaurácii Legenda už na nás čakala objednaná pizza a vychladená kofola. A nakoniec už iba nasledovala cesta domov.


Myslím si, že každý si tento výlet užil, odniesol si z neho krásne zážitky a bude na to dlho spomínať.  


Text: Liana Tegdová, 6.B

Foto: PaedDr. Lucia Lešková


Utorok, 27 Jún 2017 09:46

Copyright © 2023 Základná škola, Hlavná 165, Valaliky. Všetky práva vyhradené.
Zakladna skola Valaliky, Hlavna 165, 044 13 Valaliky, t.c.: 055 30 99 885 www.zsvalaliky.sk

Webdesign by Yurayqo | Support by XEON.SK | XHTML & CSS Valide