S ďalekohľadom na cestách

Už po druhý raz sme na našej škole mohli privítať pracovníkov z CVC Domino, ktorí prijali pozvanie pani učiteľky Mgr. Valérie Džadžovskej, učiteľky fyziky.

Žiaci sa mohli počas pútavej prednášky dozvedieť mnoho zaujímavostí o planéte Mars a Saturn, vypočuli si, aké novinky sa chystajú v najbližšom období v oblasti vesmírneho výskumu a samozrejme mohli prednášajúcim položiť aj všetečné otázky. V tombole ako výhry získali mnohé materiály súvisiace s astronómiou. Najzaujímavejšou časťou však isto pre všetkých zúčastnených bolo pozorovanie planét a vesmírnych telies pomocou špeciálnych ďalekohľadov.  Z večernej oblohy sa na nás usmieval Mars i Saturn, videli sme aj dvojhviezdu.

Ďakujeme za veľmi príjemný večer a už teraz sa tešíme na jeho ďalšie pokračovanie.

Text: Mgr. Martina Kajatýová

Foto: Mgr. Martina Pahulyiová