Exkurzia - Krakov

Dňa 11.5.2018 sa žiaci 6. až 8. ročníka zúčastnili medzinárodnej výstavy "Titanic - skutočný príbeh" v Krakove

 

Na veľkolepej výstave s rozlohou viac ako 2 000 štvorcových metrov sa žiaci zoznámili nielen s osudmi legendárneho Titanicu a jeho pasažierov, ale taktiež s búrlivým obdobím technických objavov a spoločensko-politickou situáciou na začiatku 20. storočia. Atrakciou výstavy bola bezpochyby veľká stena skutočného ľadu, ktorej sa mohli žiaci dotknúť a zanechať tam odtlačok svojej dlane. Postupne si prezreli jednotlivé artefakty, ktoré patrili cestujúcim a boli vytiahnuté z vraku lode. 

 

Po absolvovaní prehliadky sa žiaci presunuli autobusom do centra Krakova. Absolvovali prechádzku okolo Wavelského hradu a prešli pešo na jedno z najväčších námestí v Európe - Rynek Glówny. Hlavné námestie Krakova je považované za jedno z najkrajších stredovekých námestí široko-ďaleko, ktoré si prezreli žiaci v čase rozchodu. 

 

 

Autor: PaedDr. Lucia Lešková


Piatok, 11 Máj 2018 18:26

Copyright © 2019 Základná škola, Hlavná 165, Valaliky. Všetky práva vyhradené.
Zakladna skola Valaliky, Hlavna 165, 044 13 Valaliky, t.c.: 055 30 99 885 www.zsvalaliky.sk

Webdesign by Yurayqo | Support by XEON.SK | XHTML & CSS Valide