Literárne popoludnie s Martinom Rázusom

Literárne súťaže sa na našej škole tešia pomerne veľkej obľube a medzi nimi sa už udomácnili aj literárne popoludnia.

Tentokrát bol ústrednou témou slovenský spisovateľ Martin Rázus. Súťaž sa konala pri príležitosti jeho 130. výročia úmrtia. Zapojilo sa do nej 48 žiakov II. stupňa našej ZŠ. Zmerali si sily vo vedomostnom kvíze, ktorý bol doplnený výtvarnou časťou. Úlohou žiakov bolo nakresliť ľubovoľnou technikou portrét autora. Všetky dielka boli vydarené, ale víťazmi mohli byť len traja.

1.miesto obsadilo družstvo 8.B triedy, na 2.mieste skončilo družstvo 8.A triedy a 3.miesto si vybojovali družstvá 7.B a 5.C triedy. Všetkým srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie príjemne strávené popoludnie s literatúrou.

Autor: Mgr. Martina Kajatýová

Utorok, 16 Október 2018 15:27