Mladý kuchárik

Prvý polrok činnosti nášho záujmového krúžku „Mladý kuchárik“ máme úspešne za sebou. Kuchtili sme pravidelne v piatok po 6. vyučovacej hodine v našej dobre zariadenej kuchynke.

Žiaci zo 4.- 8. ročníka si v priebehu prvého polroka vyskúšali jedlá ako sú wafle, pizza, zapekané rohlíky, bryndzové a syrové halušky, kuracie „cik-cak“ rezne, palacinky, čoko-muffiny, zemiakovú polievku. V predvianočnom období sme si piekli tradičné vianočné pečivo ako linecké koláčiky, vanilkové rožky, medovníčky a šuhajdy s kokosovou plnkou.

Teším sa šikovnosti nielen starších žiakov, ale aj žiačok 4.ročníka, ktoré si varenie skúšali po prvýkrát. Verím, že druhý polrok zvládneme opäť s úsmevom, a že pripravené jedlá opäť rozvoňajú a zachutia všetkým, ktorý sa tohto záujmového krúžku pravidelne zúčastňujú.

Autor: Mgr. Martina Pahulyiová

Piatok, 31 Január 2020 16:37