Online exkurzia

Žiaci 9. ročníka sa zúčastnili online exkurzie a dištančného vzdelávania na tému 2. svetovej vojny. 19. marca bola v spolupráci so Slovenským národným múzeom realizovaná prehliadka Múzea holokaustu v Seredi pre našich najstarších žiakov.

Hlavnou témou bol osud Naftaliho, chlapca, ktorý prežil holokaust. Vo videoprezentácii zazneli autentické výpovede muža, ktorý ako malý chlapec prežil zverstvá 2. svetovej vojny. Prednáška bola doplnená o veľké množstvo dobových fotografií a dokumentov.

Celému vzdelávaniu predchádzalo projektové vyučovanie, pri ktorom si žiaci vytvárali projekty o najstrašnejšej vojne minulého storočia a každý ich prezentoval svojim spolužiakom. Veríme, že aj v budúcnosti sa nám podarí zúčastniť podobnej akcie, aby sme aj najmladšej generácii mohli priblížiť neľahké obdobie ľudských dejín.

Autor: Mgr. Pavol Kacvinský

Piatok, 19 Marec 2021 09:11