Výsadba zelene

Koniec školského roka si žiaci 8.B spestrili výsadbou stromčekov a trvaliek.


Vysádzali sme priestor pri novej prístavbe Zdravotného strediska - rehabilitačné oddelenie a zelenú plochu na Okružnej ulici vo Valalikoch. Okrem praktickej realizácie výsadby sme sa priučili aj novým poznatkom z tejto oblasti. Napríklad ako je mimoriadne dôležité brať pri výbere zelene ohľad na kvalitu pôdy, pripraviť stanovisko a vylepšiť jeho podmienky. Naším odborným radcom a sprievodcom bol arborista Ing.Tomáš Poklemba, PhD. a finančne tento projekt zastrešil Obecný úrad Valaliky.


Veľmi radi budeme pokračovať s výsadbou a starostlivosťou o zeleň aj v budúcom školskom roku, čím prispejeme k zlepšeniu kvality života a skrášleniu nášho životného prostredia.


Autor: Mgr. Katarína Petríková

Pondelok, 07 Jún 2021 07:21

Copyright © 2023 Základná škola, Hlavná 165, Valaliky. Všetky práva vyhradené.
Zakladna skola Valaliky, Hlavna 165, 044 13 Valaliky, t.c.: 055 30 99 885 www.zsvalaliky.sk

Webdesign by Yurayqo | Support by XEON.SK | XHTML & CSS Valide