Naša záložka do knihy

Pozor: Otvorí sa v novom okne. PDF

Pri príležitosti Medzinárodného mesiaca školských knižníc 2021 (október) sme zrealizovali školskú aktivitu: Naša záložka do knihy.

Žiaci v triedach si predstavovali svoje obľúbené knižky a tak prezentovali svoje záujmy prostredníctvom čítania kníh. Záverečný výstup z tejto aktivity bola tvorba záložiek do knihy. Výstava sa uskutočnila v čase od 11. októbra 2021 do 14. októbra 2021 v priestoroch našej školy. Zúčastnili sa jej žiaci 1. stupňa našej školy pod vedení triednych učiteliek.

Cieľom tejto aktivity bolo zábavnou a hravou formou vzbudiť a upevniť záujem žiakov pre čítanie, upevniť ich dobrý vzťah ku knihám motivovať ich, aby rozvíjali svoje čitateľské záujmy, vedomosti a zručnosti.

Jej poslaním bolo vytvárať živé spoločenstvo v triedach, v ktorých by žiaci priateľsky spolupracovali, rozprávali sa o prečítaných knihách a vzájomne si odporúčali knihy.

Autor: PaedDr. Alica Sokolská

Pondelok, 11 Október 2021 10:22