Ponožková výzva

21. marec je Svetový deň Downovho syndrómu. Opäť po dvoch rokoch sme sa mohli zapojiť aj prezenčne do tejto akcie.

Ponožkovú výzvu každoročne vyhlasuje Nadácia downovho syndrómu. V mesiaci marec sa naši žiaci mohli prostredníctvom pripravenej nástenky vo vestibule školy dozvedieť, že sa chystá „ponožková výzva“ a bližšie informácie o tom, čo je to downov syndróm a čo sprevádza životom takýchto ľudí.

V pondelok 21. marca bolo našou úlohou obuť si dve rôznofarebné ponožky. Do výzvy sa zapojili učitelia, vedenie školy, nepedagogickí zamestnanci a samozrejme naši žiaci. Do výzvy za zapojilo mnoho žiakov našej školy a takto sme spoločne v tento deň prejavili úctu ľudom trpiacim týmto syndrómom.

Autor: Mgr. Martina Pahulyiová

Pondelok, 21 Marec 2022 11:37