ŠKD: školský rok 2019/2020

Január

Po vianočných prázdninách sme prišli plní energie a venovali sme sa zimným športom. Spoznávali sme zaujímavosti našej dediny, ale aj Košíc či iných slovenských miest. Pred polročným vysvedčením nesmel chýbať karneval a s ním spojené súťaže. Január nám priniesol aspoň trošku snehu, preto sme neváhali a hneď sme stavali snehuliakov.

December

December nepochybne označujeme za najkrajší mesiac v roku. S blížiacimi sa Vianocami sme vyrábali rôzne vianočné dekorácie, anjelov či mikulášov. Vianoce bez medovníkov si nevieme predstaviť, preto sme si zopár upiekli a ozdobili. V závere mesiaca sme si pripravili posedenie pri vianočnom stromčeku s malým občerstvením a teplým čajom.

November

Tento mesiac nás cesty v ŠKD zaviedli do lesa, kde sme spoznávali zvieratká, ich stopy, rastliny a vtáctvo, ktoré v lese nájdeme. Naše očká zažiarili, keď nás navštívilo putovné divadlo s predstavením O krajčírovi. Žiaci druhého stupňa si pre nás pripravili deň vedy a výskumu, kde sme si vyskúšali rôzne záhady, pokusy a úlohy, ktoré sme museli vyriešiť. Spoločne sme zisťovali, ako sa strieda deň a noc, ročné obdobia či mesiace.

Október

Október je mesiac úcty k starším, a preto sme ani my nezabudli na našich starých rodičov, pre ktorých sme z lásky vyrábali darčeky. K jeseni už nepochybne patrí vyrábanie dekorácií z prírodného materiálu, ktorý nám príroda ponúkla. Taktiež sme spoznávali záhady ľudského tela, čo je pre nás zdravé a nezdravé. Deň zdravej výživy nám priniesol ochutnávku rôznych druhov ovocia a zeleniny. Posledné dni pred jesennými prázdninami sme si spríjemnili tekvičkovými aktivitami.

September

Prvý mesiac sme v našom školskom klube detí spoznávali nových kamarátov, ktorí medzi nás prišli. Spolu s nimi sme cestovali po celom svete a objavovali kultúru a tradície rôznych krajín. Vyskúšali sme si rôzne povolania a naučili sa o bezpečnej ceste do školy. Nechýbali ani aktivity na čerstvom vzduchu, kde sme prevetrali naše kolobežky a zahrali si futbal.