Svetový deň Zeme

 22. apríl je už od roku 1990 vyhlásený za Svetový deň Zeme. A tak sme aj my, žiaci zo ZŠ, venovali tento deň našej Zemi.


Žiaci 1. ročníka vyrábali stonožku a budovy z odpadového materiálu. Naučili sa rozpoznávať druhy odpadu a správne triediť odpad.Tretiaci a štvrtáci sa popasovali s kvízom. Za jeho vypracovanie boli vecne odmenení.

 

Pripravili sme nástenky a našu tvorivosť sme využili pri výrobe "ekovýrobkov". Dokázali sme, že aj nepotrebný odpadový materiál nemusí skončiť v kontajneri. Dajú sa z neho vytvoriť zaujímavé hračky i učebné predmety. Cieľom bolo uvedomiť si dôležitosť chrániť poklady Zeme pre budúce generácie i pre ostatné živé organizmy na Zemi.


Piatok, 22 Apríl 2016 07:23

Copyright © 2019 Základná škola, Hlavná 165, Valaliky. Všetky práva vyhradené.
Zakladna skola Valaliky, Hlavna 165, 044 13 Valaliky, t.c.: 055 30 99 885 www.zsvalaliky.sk

Webdesign by Yurayqo | Support by XEON.SK | XHTML & CSS Valide