Školský výlet – 5. a 7. ročník

„Prší, prší len sa leje...“ takto sa začal náš prvý deň školských výletov, ktorý napokon dopadol vynikajúco. Počasie sa upokojilo a my sme sa mohli vydať na cestu za vojenským dobrodružstvom... 26. júna sme navštívili Vojenskú leteckú základňu – Vrtuľníkové krídlo generálplukovníka Jána Ambruša v Prešove.


Po príchode na vojenskú leteckú základňu sme sa dostali pod „velenie“ podplukovníka Klučerovského, ktorý nás oboznámil s jeho pracovným prostredím. Zaviedol nás do hangárov, kde si plnia svoje povinnosti hasiči vojenskej leteckej základne. Tu si mohli žiaci popozerať hasičskú techniku a na vlastnom tele vyskúšať výstroj určenú na presúvanie osôb z terénu. V ďalšom hangáry nás čakalo najväčšie lákadlo pre našich žiakov – vojenský vrtuľník, v ktorého kabíne si mohli pohodlie vyskúšať naše dievčatá, chlapci i pani učiteľky. Počas preliadky sme mali možnosť uvidieť vzlet a prílet vrtuľníka, ktorý bol vyslaní na cvičnú záchrannú akciu. Po prehliadke jednotlivých hangárov sme sa dostali k ukážke cvičených psov, ktoré majú za úlohu strážiť priestory vojenskej leteckej základne. Potom nasledoval posledný bod našej prehliadky – ukážka vojenských zbraní, ktoré si mohli naši žiaci poprezerať. Pán podplukovník žiakom ochotne odpovedal na ich zvedavé otázky.


Pre žiakov to bol veľký zážitok. Veď nie každý deň môžu prehodiť pár slov so skutočným vojakom. Tešíme sa, že tento výlet dopadol nad naše očakávania, a že si z tejto prehliadky naši žiaci odnášajú nezabudnuteľné zážitky.


Autor: Mgr. Martina PahulyiováPondelok, 26 Jún 2017 20:10

Copyright © 2024 Základná škola, Hlavná 165, Valaliky. Všetky práva vyhradené.
Zakladna skola Valaliky, Hlavna 165, 044 13 Valaliky, t.c.: 055 30 99 885 www.zsvalaliky.sk

Webdesign by Yurayqo | Support by XEON.SK | XHTML & CSS Valide