Jún

Aj posledný mesiac školského roka jún bol v ŠKD plný rôznych aktivít. Hneď na začiatku sa konala akcia Zahraj sa mamka, ocko. Tu mali možnosť zmerať si svoje sily rodičia a ich deti pri rôznych športových disciplínach. Všetci boli odmenení malými darčekmi. V stredu 13.6. k nám zavítal dobrovoľný hasičský zbor z Valalík. Hasiči nám porozprávali o pomoci pri ohrození života a zdravia osôb, majetku, zdolávaní požiarov, o poskytovaní pomoci pri haváriách, živelných pohromách, pri ochrane životného prostredia, ale aj o prevencii. Deti si vyskúšali striekanie s prúdnicou, aj to ako im pristane hasičská prilba.