Deň Zeme – upratovanie obce

Každý z nás sa lepšie cíti a chce žiť v čistom a peknom prostredí. Preto sme sa spoločne rozhodli, že vyčistíme našu obec.


Tak sme sa 25.4.2019 vybrali do ulíc a bočných uličiek obce. A veru, bolo čo zbierať a upratovať... Našli sme pneumatiky, stavebný odpad, rozbitý televízor či hriankovač, vedrá, plastové bandasky, kovový odpad, ale aj použité plienky, staré periny, črepníky... Vyzbierali sme približne 120 veľkých vriec odpadu, čo je na zamyslenie.


V rámci tejto akcie sme úzko spolupracovali s Obecným úradom Valaliky, ktorý nám pomohol odviezť naplnené vrecia a ktorému sme nahlásili čierne skládky v obci.


Upratovanie obce sme zrealizovali už niekoľkýkrát po sebe a stále nachádzame množstvo nového odpadu. Je to smutné, že si takto znečisťujeme svoje okolie a životné prostredie. Skúsme to do budúcna napraviť...


Text: Mgr. Katarína Petríková

Foto: Mgr. Martina Pahulyiová


Štvrtok, 25 Apríl 2019 14:19

Copyright © 2024 Základná škola, Hlavná 165, Valaliky. Všetky práva vyhradené.
Zakladna skola Valaliky, Hlavna 165, 044 13 Valaliky, t.c.: 055 30 99 885 www.zsvalaliky.sk

Webdesign by Yurayqo | Support by XEON.SK | XHTML & CSS Valide