50. výročie školy

skola foto

50 rokov alebo pol storočia? Ako to znie lepšie? Určite je potrebná oslava, spomínanie, stretnutie sa. Tak sa aj stalo. 8. mája 2013 začali oslavy.

V dopoludňajších hodinách to bol Deň otvorených dverí pre širokú verejnosť aj pre pozvaných hostí.

Súčasťou osláv 50. výročia bol aj kultúrny program. Pripravili ho žiaci od 1. až po 9. ročník.

Hlavnou myšlienkou programu bolo poukázať na históriu školy od roku 1963 až po súčasnosť.

Nechýbali detské hry, básne o škole, ruská aj pionierska pieseň, spartakiáda či tanec.

Atmosféru programu dopĺňala aj výzdoba - stará lavica, tabuľa, rôzne staré pomôcky a na porovnanie tu boli nové stoly, počítač aj interaktívna tabuľa.

S úsmevom na tvári ale aj so slzami v očiach si zaspomínali bývalí učitelia, žiaci aj rodičia.

Programu sa zúčastnili aj zástupcovia našich susedných aj družobných obcí. 25 pedagogických aj nepedagogických zamestnancov bolo ocenených kyticou a plaketou Jána Amosa Komenského za dlhoročnú prácu na našej škole.

Zdroj a fotogaléria: old.valaliky.sk

Buletín k 50. výročiu školy   pdf