Výchovný poradca

Výchovným poradcom na našej škole je Mgr. Martina Kajatýová.

Konzultačné hodiny:

Poradenské služby výchovného poradcu

• Poskytuje metodickú a informačnú pomoc žiakom a ich zákonným zástupcom pri riešení osobných, osobnostných, výchovných a vzdelávacích problémov.

• Zabezpečuje vyšetrenie u kontaktného psychológa a špeciálneho pedagóga.

• Poskytuje pravidelný servis informácií a konzultácií v oblasti výberu povolania so žiakmi a ich zákonnými zástupcami.

• Spolupracuje so školským výpočtovým strediskom, strednými školami, centrom pedagogicko-psychologického poradenstva, ....

• Pripravuje a realizuje vstupné doklady a prihlášky žiakov na stredné školy.

• Podieľa sa na organizácii Testovania 5 a Testovania 9.

Plán práce výchovného poradcu  je vypracovaný na základe Plánu práce školy na školský rok 2023/2024 a Organizačných pokynov MŠVVaŠ SR na tento školský rok. Náplňou práce výchovného poradcu je školské poradenstvo v otázkach výchovy, vzdelávania a profesijnej orientácie žiakov a v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí. Ponúka rodičom a žiakom služby vo vyššie uvedených oblastiach, ktoré vykonáva v koordinácii s vedením školy, s triednymi učiteľmi a odbornými zamestnancami poradenských zariadení.

Úlohy výchovného poradcu

• Poskytovanie individuálnej poradenskej, konzultačnej a metodickej pomoci pre žiakov 9. a 8. ročníkov a rodičov o možnostiach štúdia na stredných školách.

• Vedenie evidencie žiakov končiacich v danom školskom roku dochádzku na základnej škole – pravidelne dopĺňať program Proforient.

• Sledovať harmonogram zberu informácií k prijímaniu uchádzačov so základným vzdelaním na denné štúdium stredných škôl pre daný školský rok.

• V spolupráci s vyučujúcimi a vedením školy organizačne zabezpečiť celoštátne Testovanie 9 – 2024.

• Zabezpečovať materiály a pomôcky pre informačnú a poradenskú prácu k profesijnej orientácii, a pravidelne aktualizovať informačnú nástenku.

• Konzultovať so žiakmi 9. ročníka výber strednej školy a pomáhať sa zorientovať vo svojich schopnostiach v súlade s možnosťami správnej voľby povolania.

• Spracovať a odoslať prihlášky končiacich žiakov na stredné školy.

• Spracovať a odovzdať prehľad o rozmiestňovaní žiakov končiacich povinnú školskú dochádzku

• Spolupracovať s ostatnými vyučujúcimi pri riešení výchovných problémov žiakov.
  • Uskutočňovať opatrenia na zamedzenie a eleminovanie šikanovania zo strany spolužiakov.

• Spolupracovať s koordinátorom prevencie drogových závislostí a podieľať sa na plnení úloh školy pri prevencii nežiaducúho spravánia sa žiakov.

Dôležité termíny v školskom roku 2023/2024

Testovanie 9 - 20. marec 2024  (streda) z predmetov slovenský jazyk a literatúra, matematika

– náhradný termín - 4. máj 2024  (štvrtok)

Termíny prijímacích pohovorov:

„Talentovky“

1.termín: 29. 4. 2024

2.termín: 9. 5. 2024 - alebo aj 13. 5. 2024

„SŠ bez talentoviek"

1.termín: 2. 5. 2024

2.termín: 6. 5. 2024

Výsledky prijímačiek na SŠ zverejní riaditeľ na webovom sídle školy dňa 17.5.2024.

Stredné športové školy

Overenie športového nadania: 19.4.2024