Exkurzia v Múzeu obetí komunizmu

Pred dvoma rokmi v Košiciach otvorili výnimočné múzeum, ktoré popisuje obete komunistického režimu na Slovensku.


V júni sme našich deviatakov oslovili s ponukou, či ho chcú navštíviť. Dobrovoľne sa mohli rozhodnúť, keďže išlo o termíny v poobedňajšom čase a počas riaditeľského voľna. Milo nás prekvapilo, že 22 žiakov prišlo a veríme, že neboli sklamaní a mali možnosť lepšie pochopiť krivdy, ktoré boli spáchané počas komunistickej totality. Najviac ich prekvapilo, že aj ich príbuzní boli neprávom vyšetrovaní a aj odsúdení. Zaujímavým spestrením exkurzie bolo aj písanie samizdatov na písacích strojoch. Určite by sme radi pokračovali v podobných exkurziách aj v budúcom školskom roku a žiakom spestrili hodiny dejepisu.

 

Autor: Mgr. Pavol Kacvinský


Piatok, 16 Jún 2023 20:28

Copyright © 2024 Základná škola, Hlavná 165, Valaliky. Všetky práva vyhradené.
Zakladna skola Valaliky, Hlavna 165, 044 13 Valaliky, t.c.: 055 30 99 885 www.zsvalaliky.sk

Webdesign by Yurayqo | Support by XEON.SK | XHTML & CSS Valide