Teoretická časť – Ochrana človeka a prírody - 7.a 8.ročník

14.9.2023 sa žiaci 7.ročníka zúčastnili exkurzie na Záchrannej stanici v Košiciach, kde im zamestnanci priblížili podávanie 1.pomoci a prakticky ukázali spôsoby, akými je možné zachrániť človeka, ktorý je v ohrození života.

 

V rovnaký deň navštívili naši ôsmaci Hasičskú stanicu v Košiciach, kde mali možnosť si zblízka poprezerať rozličné dopravné prostriedky vozového parku hasičov. Videli aj prístroje a nástroje, ktorými v prípade potreby hasiči zachraňujú ľudské životy a chránia majetok.


V oboch prípadoch sa zamestnanci nenechali zaskočiť zvedavými otázkami našich žiakov a trpezlivo na ne odpovedali.

 

Text: Mgr. Martina Kajatýová

Foto: Mgr. Kajatýová, RNDr. Kozáková

 

Štvrtok, 14 September 2023 10:15

Copyright © 2024 Základná škola, Hlavná 165, Valaliky. Všetky práva vyhradené.
Zakladna skola Valaliky, Hlavna 165, 044 13 Valaliky, t.c.: 055 30 99 885 www.zsvalaliky.sk

Webdesign by Yurayqo | Support by XEON.SK | XHTML & CSS Valide