ŠKD: školský rok 2017/2018

Jún

Aj posledný mesiac školského roka jún bol v ŠKD plný rôznych aktivít. Hneď na začiatku sa konala akcia Zahraj sa mamka, ocko. Tu mali možnosť zmerať si svoje sily rodičia a ich deti pri rôznych športových disciplínach. Všetci boli odmenení malými darčekmi. V stredu 13.6. k nám zavítal dobrovoľný hasičský zbor z Valalík. Hasiči nám porozprávali o pomoci pri ohrození života a zdravia osôb, majetku, zdolávaní požiarov, o poskytovaní pomoci pri haváriách, živelných pohromách, pri ochrane životného prostredia, ale aj o prevencii. Deti si vyskúšali striekanie s prúdnicou, aj to ako im pristane hasičská prilba.


 

Máj

Deti z ŠKD potešili svoje mamky peknými príveskami, ktoré si zhotovili z hmoty v tvare srdiečka. Mamičky to dostali ako darček od svojich detí pri príležitosti Dňa matiek. Zároveň si pripravili aj vystúpenie, ktorým potešili svoje mamky. V tomto mesiaci sme taktiež navštívili Múzeum a galériu ľudového umenia v obci Geča, kde sme mali možnosť vidieť nábytok, abovské kroje, úžitkové a pracovné nástroje, dobové hračky a nádherné kolekcie ručných prác majiteľky.


 

Apríl

Tento mesiac bol v školskom klube zaujímavý. Okrem toho, že sme privítali sviatky jari – Veľkú noc a vyrábali rôzne práce, tak sme stihli navštíviť Výstavu lega Bricklandia v Košiciach, mali sme možnosť si to všetko popozerať a zahrať sa. Po výstave sme navštívili starú známu Aidu a pochutili si na výbornom koláčiku. Taktiež sme sa venovali aj Dňu Zeme, súťažili sme vo vedomostnom kvíze, v ktorom boli rôzne otázky a úlohy, ktoré nás obohatili. Odmenení sme boli sladkou odmenou. Rozprávali sme sa o tom, čo patrí a čo nepatrí do prírody a čím ju ľudia poškodzujú.


   

Marec

Už tradične mesiac " Marec " spájame nielen s príchodom jari, ale i s mesiacom knihy. Kniha, najväčší priateľ človeka, od nepamäti patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Preto sme v tomto mesiaci navštívili našu školskú knižnicu, prezreli sme si rôzne knihy, niečo z nich prečítali a porozprávali sa o nich, čo sa nám najviac páčilo. Taktiež sme vyrábali rôzne výtvarné práce, jarné kvety, vajíčka, kuriatka a zajačiky, keďže sme sa pripravovali na blížiace sa veľkonočné sviatky. Urobili sme si z nich krásnu výstavku v triede.


 

Február

Fašiangové obdobie je čas zábav, plesov a tak ani na našej škole nemohol chýbať karneval. Oddelenia sa zaplnili rôznymi originálnymi maskami. Dobrá nálada nás sprevádzala na každom kroku. Nechýbala ani tradičná prezentácia masiek, zábavné úlohy, či súťaže. Počas tohto mesiaca nás čakalo aj pekné divadelné predstavenie, ktoré k nám zavítalo do školy. Mali sme možnosť vidieť rozprávku o Félixovi kúzelníkovi. Samozrejme počas chladných dní sme si spríjemnili chvíle aj rôznymi spoločenskými hrami a tvorivými aktivitami. 


   

PREJSŤ NA PREDCHÁDZAJÚCE STRÁNKY

Copyright © 2024 Základná škola, Hlavná 165, Valaliky. Všetky práva vyhradené.
Zakladna skola Valaliky, Hlavna 165, 044 13 Valaliky, t.c.: 055 30 99 885 www.zsvalaliky.sk

Webdesign by Yurayqo | Support by XEON.SK | XHTML & CSS Valide