ŠKD: školský rok 2020/2021

 

 

   

 

   

November

Tento mesiac sme odštartovali témou o lesnom spoločenstve. Poznávali sme zvieratká, ktoré v lese žijú a rozprávali sme o tom, ako sa máme v lese správať. Keďže sa blíži zima, chceli sme vtáčikom pomôcť, preto sme pre nich vyrobili vtáčie búdky a kŕmidlá. Jeden týždeň sme sa venovali známej knihe „O psíčkovi a mačičke“. Rôznymi technikami, ako sú práca s odpadovým materiálom, farebným papierom či maľovaním si každý vyrobil svojho psíka či mačičku. V závere mesiaca sme nasadli do rakety a odleteli do vesmíru, kde sme poznávali jeho nekonečné tajomstvá.


 

Október

V mesiaci október príroda hýri farbami a preto sme sa aj my venovali výrobe jesenných dekorácií. Maľovali sme farebné obrazy s nádychom jesene. K jeseni patrí aj zber ovocia či zeleniny z našich záhrad, na čo sme samozrejme nezabudli a tvorili sme jablká či hrušky rôznymi technikami. Posledné teplé lúče sme využili na vychádzku v prírode či hrou na školskom ihrisku.


   

September

Prvý mesiac v školskom klube detí ako zvyčajne patril k spoznávaniu nových kamarátov, ktorí medzi nás zavítali. Spoločne sme poznávali rôzne remeslá a povolania a veľa sme sa rozprávali o bezpečnej ceste do školy. Posledné teplé lúče sme využili na obľúbené kolobežkovanie. Záver mesiaca patrí Svetovému dňu mlieka v školách, na ktorý sme samozrejme nezabudli. Zisťovali sme, čo všetko sa z mlieka vyrába a nakoniec sme si na tom výborne pochutnali.   
Copyright © 2024 Základná škola, Hlavná 165, Valaliky. Všetky práva vyhradené.
Zakladna skola Valaliky, Hlavna 165, 044 13 Valaliky, t.c.: 055 30 99 885 www.zsvalaliky.sk

Webdesign by Yurayqo | Support by XEON.SK | XHTML & CSS Valide